Zastosowanie ozonatorów

Ozonowanie to bezpieczna i skuteczna metoda dezynfekcji i oczyszczania bez wykorzystywania chemii.

Do czego służy ozonator?

Ozonatory powietrza tak zwane przelotowe służą do ozonowania pomieszczeń oraz samochodów. W zależności od tego jak duże jest pomieszczenie oraz jaki jest cel ozonowania. Można wyróżnić ozonatory do użytku domowego, które będą używane raz na kilka dni oraz do użytku komercyjnego, które będą używane przez wiele godzin co dziennie. W naszym sklepie w opisie każdego produktu zaznaczamy do jakiego zastosowania dany ozonator służy.

Ozonatory:

usuwają bakterie, wirusy, grzyby, roztocza, patogeny z powietrza oraz z szaf, ubrań, butów, materacy

  • usuwają insekty, mrówki, pchły itp.
  • usuwają problemy z pleśnią w pomieszczeniach
  • odgrzybiają i dezynfekują klimatyzację w samochodach
  • usuwają przykre zapachy (koci mocz, papierosy, spalenizna, stęchlizna) i odświeżają pomieszczenia i samochody
  • bardzo dobrze sprawdza się dla osób z astmą i alergiami
  • regularne stosowanie poprawia jakość powietrza
  • nadają sie do użytku w restauracjach, hotelach, przychodniach lekarskich, szpitalach, przedszkolach, szkołach, w pomieszczeniach o słabej wentylacji

Cel ozonowania

Jeżeli naszym celem jest odświeżenie lub usunięcie nieprzyjemnych zapachów wystarczy mniejsze stężenie a jeżeli zależy nam na dezynfekcji potrzebujemy większe stężenie  i dłuższy czas ozonowania.

Wydajność

Ilość produkowanego ozonu przez urządzenia określane jest w gramach na godzinę ( np 5g/h )lub w miligramach na godzinę ( np. 5000 mg/h ). Podczas przeliczania wydajności brana jest pod uwagę kubatura pomieszczenia liczona m3. W uproszczeniu przyjmuje się przelicznik 1 g/h na każde 10 m3. Dla przykładu pomieszczenie o powierzchni 20 mkw o wysokości 2,5 m ma kubaturę 50 m3 więc aby skutecznie zdezynfekować takie pomieszczenie potrzebujemy ozonator o wydajności 5 g/h. Dla potrzeb odświeżenia wystarczy mniejsza wydajność.